Ram Raporu

 

Bireyin özel Eğitim Kurullarınca tanımlaması yapılıp 573 Sayılı KHK gereği Ana Sınıflarında Kaynaştırma Eğitimine devam etmesini sağlayan rapor.

 

   Yukarıdaki Rapor her ne kadar kanunen Ana Sınıfında kaynaştırma eğitimi alması

gereği denmişsede bu rapor sadece kağıt üzerindedir ve fiiliyatda hiç bir hükmü maalesef yoktur. Bu rapora istinaden bir çok okulun Ana Sınıfına gitmemize rağmen idare ve özellikle maalesef ve maalesef ÖĞRETMENler tarafından bir çok uydurma gerekçe sunularak alınmamıştır. Elbette Öğretmenlerin sıkıntıları var ama sadece onlarınmı ama bu sorunlarımızı birbirimizemi çocuklarımızamı yansıtacağız.  Gözlemlerimizin neticesinde bazı Öğretmenler sınıfta mahrumiyet yaşamıyorlar sadece rahatları bozulur amacıyla hatta çocuğu görmeden veya incelemeden hemen olumsuz sahte ifadeler kullanmaktadırlar.

      Yoğun araştırmamız neticesinde sadece bir Ana Sınıf Öğretmeni kabul etti. Diğerleri gibi aynı uydurma nakaratı yapmadı sahte gerekçe sunmadı. Okul mahrumiyet bir yerde ana sınıfdaki öğrencilerin  anne babaların coğu işsiz ama çocukları harika sıcak sevimli cana yakın. Öğretmende harika çocuklar okulu çok seviyorlar severek geliyorlar eğlenerek öğreniyorlar öğretmen yaratıcı, yürekden mesleğine saygı duyan, hoşgörülü, idealist, verici, yokluk içerisinde yaratıcılık var. Diğer Ana Sınıflarında gördüğümüz soğukluk yok SEVGİ var. Eksiklik yokmu elbette var ama artılar eksilerde çok fazla. Bu arada bir şey dikkatimizi   çekti Ana Sınıfı araştırırken ve bir ay geçtiği halde halen bazı Ana Sınıflarında bazı minik çocuklar hala alışamamıştı ağlıyorlardı, bu Ana Sınıfında ise hiç böyle bir olaya şahit olmadık aksine koşarak severek geliyorlardı ve bu sınıf diğer Ana Sınıflardan çok mahrumiyetti ama SEVGİ vardı cıvıl cıvıldı.  Aslında olması gereken var. Öğretmen bu işi yürekten yapıyordu. Yoruluyordu bazen ama işine olan saygısı vardı. Yüzü çocuklara  karşı daima tebessümlü.

Çocuklar için eğitimde ilk yıl çok önemli ve öğretmende bunun bilincinde.

 

Evet bu yıl ikametgah ettiğimiz mahallede ve diğer  semtlerdeki sözde eğitici Öğretmenler tarafından kabul edilmemiş ve tesadüf eseri bu Ana Sınıfında idarenin iziniylede Sayın Öğretmen Hanım hemen aldı. Bu sefer gelecek yıl ne olacak yine aynı sahte nakaratları dinleyeceğiz. RAM raporu da almayı düşünmüyoruz raporu Öğretmenler/idareler  ciddiyete almıyorlar eğitim alma hakkı gasp ediliyor. 

 

Elbette kızgınım elbette isyankarım elbette üzgünüm. Elbette doluyum. Bu konuda özellikle annesi mücadele ediyor.Etmeli kimsenin yanında kar kalmamalı ama  bürokrasi içinde boğuluyor yıpratılıyoruz eziliyoruz ama yinede mücadele.....

 

  Bu arada bahsettiğimiz sayın Öğretmenimizinde eli öpülür. Bizleri kapıdan kovarcasına türlü bahaneler sunan sözde eğitimli ana sınıf öğretmenlere sunulur.

 

 

Benim özürlüm: nerde ne amaçla bulunduğunu bilmeyen, bulunduğu pozisyonun hakkını veremeyen, salla başı al maaşı haksızlığını uygulayan, hizmet üretmeyen, tek bildiği bugün git yarın gel olan, amirleri karşısında el pençe vatandaş karşısında aslan pençe olan, bir tek evrakı vali edasıyla düzenleyen, tuhaf, garip, amaçsız öylesine bu dünyada yaşayan bir...

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !